Здравейте, ако четете това значи не сте се регистрирали. Моля, отделете някоко минути, за да се Регистрирате в няколко прости стъпки и да се насладите на всички функции на нашият форум.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 34

Тема: Направа на дървен навес

Приятел Аватара на goroberto
    Дата на регистрация
    31-03-2012
    Местоживеене
    софия
    Постове
    985
    Благодаря
    113
    Благодарили: 138 пъти в 102 поста

Направа на дървен навес

здравейте,
    искам да попитам за конструкция на дървен навес с площ 4х8 м
    какви колони да използвам, през какво разстояние и въобще ще съм благодарен на всякакви чертежи
    на такъв навес. смятам отгоре да сложа битумни керемиди, ама конструкцията не ми е ясна.

2. # ADS
    Серия реклами
    Дата на регистрация
    Няма
    Местоживеене
    Света на рекламите
    Постове
    Много
    Тук може да рекламирате Вашият бизнес

Привидение Аватара на vision of life
    Дата на регистрация
    09-03-2012
    Местоживеене
    България
    Постове
    1,621
    Благодаря
    134
    Благодарили: 232 пъти в 165 поста
    Първо трябва да излееш стъпки за колоните с височина 10/15 см., за да не се мокрят при отичане на водата след дъжд. За колони може да използваш греди 12/12 см. Самите колони може да са на разстояние 4 м. една от друга, а може и на по-често. При 4 метрово разтояние на колоните, хоризонталните греди трябва да са 12/14 см. Ребрата при дължина 4 м. трябва да са 6/12 см., ако няма отдолу подпори. Върху ребрата се кове ламперия. Принципно трябва да следваш конструкцията на снимката, ако е с два ската.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

4. Следните 2 потребители казаха Благодаря на vision of life, за това полезно мнение:

goroberto (16-06-2012),qwert (12-05-2014)

Дата на регистрация
    31-03-2012
    Местоживеене
    софия
    Постове
    985
    Благодаря
    113
    благодаря за отговора
    а какво би казал за тия 2 конструкции?

и двускатна

по принцип смятам двускатна да се прави, но се чудя при тия размери 4х8 м дали ще издържат на натоварването - особено зимата снега. ъгъла на покрива е 20 градуса и ще се опитам на моята двускатна конструкция да направя твоята покривна конструкция, ама много дебел материал трябва...
    какво мислиш за моите наченки?

Дата на регистрация
    09-03-2012
    Местоживеене
    България
    Постове
    1,621
    Благодаря
    134
    На двускатния и едноскатния тези парчета дето съм ги отбелязал са излишни. Трябва да се пуснат ребра през 50/60 см., които да са 6/12 см.
    Затова се слага по дебел материал, за да издържа натоварването от снега.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

7. Следният потребител каза Благодаря на vision of life, за това полезно мнение:

qwert (12-05-2014)

Дата на регистрация
    31-03-2012
    Местоживеене
    софия
    Постове
    985
    Благодаря
    113
    имаш предвид на покрива и при клещите вместо тези дето си ги отбелязал да сложа през 60 см 6х12 см ребра? т.е. там ще станат повече и по нагъсто ребрата?
    питам защото се чудя следното - да ги правя като цели ферми които са широки 4 м и да сложа фермите например през 2 м? като разстояния добре ли са?
    или по добре да си се правят отделно - първо колоните, по тях после се коват клещите, самия скат на покрива, после се оребрява през 60 см, после отгоре му се кове да кажем ОСБ плоча и върху нея битумни керемиди?

Дата на регистрация
    09-03-2012
    Местоживеене
    България
    Постове
    1,621
    Благодаря
    134
    С фермите допълнително се усложнява конструкцията. По-добре според мен ще е първо колоните, после хоризонталните греди отгоре, следват поповете в средата и средната греда най-отгоре и върху тях ребрата и т.н.

Дата на регистрация
    31-03-2012
    Местоживеене
    софия
    Постове
    985
    Благодаря
    113
    eто скицата с колоните и покрив като на твоята снимка

колоните са 120х120, хоризонталните са 120х140, а отгоре ребрата са 60х120. ширината на навеса е 4 м, като колоните съм ги поставил на по 400 мм навътре.по дължина между колоните разстоянието е 2000, на скицата е 2500 че не ми се занимаваше да го коригирам.също и детайлите един към друг не ми се занимаваше да ги направя с необходимия ъгъл.
    не трябва ли да има и допълнителни опори - с тъмно синьо например съм отбелязал няколко от допълнителните опори под хоризонталните греди?
    отгоре ще се слага или сачак или както съм го дал OSB плоча, която ще се хваща за ребрата..
    какво ти е мнението за скицата?

Дата на регистрация
    09-03-2012
    Местоживеене
    България
    Постове
    1,621
    Благодаря
    134
    Върху колоните трябва да лягат хоризонталните греди където се снаждат и и от тях тръгва гредата за фермата. Самите ферми не трябва да съществуват в този си вид, а да имат долна греда в средата поп и горна греда, която минава по дължината на конструкцията и върху нея да легнат ребрата. Допълнителните подпори, които си отбелязал със синьо трябва да се поставят, за да се опаянти конструкцията. Става малко объкано с тези обяснения.

Майстор Аватара на link
    Дата на регистрация
    11-03-2012
    Постове
    69
    Благодаря
    14
    Благодарили: 16 пъти в 12 поста
    Колега goroberto, с коя програма чертаеш тези дървени конструкции?

Дата на регистрация
    31-03-2012
    Местоживеене
    софия
    Постове
    985
    Благодаря
    113
    програмата е bCAD и позволява да се правят ъгли, профили и профилни конструкции. аз обаче не съм се задълбочил да отразявам всеки детайл от навеса както трябва. препоръчвам програмата на всички, които работят с масив. за корпусна мебел обаче не е толкова удобна колкото базис.
    а относно навеса - още някакви идеи за навеса, разстоянията между колоните?

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Подобни теми

1. Ръкохватка за прецизно обработване на дървесината
    От d_raev във форум Настолни машини
    Отговори: 2
    Последен пост: 04-07-2013, 00:33

Отметки

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения